Oktobris 2020  
P O T C P S Sv
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Pirmsskolēna mācīšanās attālināti mājās

 Laikā, kad valstī ir noteikta ārkārtējā situācija, daudzi pirmsskolēni atrodas mājās ar ģimeni. Situācija ir neparasta, jo arī citi ģimenes locekļi atrodas mājās, lai mācītos vai strādātu attālināti. Varbūt ģimenē ir arī mazulis, par kuru jārūpējas, vai ģimenes seniori, kuri jāatbalsta. Šādā situācijā ir svarīgi būt pēc iespējas mierīgiem, pozitīviem un vienoties, kā ģimene šajā laikā darbosies, saplānot laiku un darbības atbilstoši visu ģimenes locekļu vajadzībām. Esam sagatavojuši jums vispārīgus atbalsta materiālus par mācīšanos mājās, kurus varēsiet izmantot jebkurā laikā, piemēram, “Brokastis, pusdienas, vakariņas” un “Matemātika katrai dienai”.

Atbalsta materiāli par mācīšanos mājās:

https://www.skola2030.lv/attalinata-macisanas/pirmsskolai

http://skola2030.lv/admin/filemanager/files/2/Brokastis,%20pusdienas,%20vakari%C5%86as.pdf

http://skola2030.lv/admin/filemanager/files/2/Matem%C4%81tika%20katrai%20dienai.pdf

http://skola2030.lv/admin/filemanager/files/2/M%C4%81c%C4%81mies%20ce%C4%BC%C4%81.pdf

Spēles un mācību materiāli latviešu valodas apguvei:

https://maciunmacies.valoda.lv/lidz-6

https://atbalstsizcilibai.lv/lasit/lasit-uzdevumi/pirmsskolu/

Dažādas tiešsaistes vietnes un lietotnes, kuras iespējams izmantot mācībām mājas apstākļos.

 

Bezmaksas vietnes:

Play veikala vai App Store aplikācijas:

Maksas vietnes:

Informācija vecākiem par izglītības iestādes darba organizāciju ārkārtējā situācijā

Pamatojoties uz Liepājas pilsētas domes rīkojumu Nr. 45/01-28 “Par pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu darbību ārkārtējās situācijas apstākļos”, lai nodrošinātu pirmsskolas izglītības pakalpojuma pieejamību ārkārtējās situācijas apstākļos tiem vecākiem, kas paši nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu, Liepājas PII “Gulbītis” bērniem no 2020.gada 19.marta līdz 2020.gada 14.aprīlim ir iespēja apmeklēt dežūrgrupu Liepājas PII “Saulīte” (apmeklējumu pirms tam saskaņojot ar Liepājas PII "Gulbītis" vadītāju pa telefonu 27899848).

Lai krīzes situācijā efektīvi varētu organizēt izglītības iestādes darbu un tiktu ievēroti nepieciešamie drošības pasākumi, tad:

1.  Bērnam, uzsākot apmeklēt Liepājas PII “Saulīte” un pēc tam katru nedēļu, vecākiem jāiesniedz rakstisks apliecinājums, ka:

·        bērns un ģimene nav apmeklējuši Covid-19 skartās valstis;

·        nav bijuši saskarsmē ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām;

·        vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

2.  Bērna slimības gadījumā vecākiem līdz plkst. 08:30 par to ir jāpaziņo Liepājas PII “Gulbītis” vadītājai vai medicīnas māsai pa telefoniem – 27899848, 27899846.

3.  Bērnam, uzsākot apmeklēt izglītības iestādi pēc slimības:

·        vecākiem vismaz dienu iepriekš līdz plkst. 08:30 par to ir jāpaziņo Liepājas PII “Gulbītis” vadītājai vai medicīnas māsai pa telefoniem – 27899848, 27899846;

·        PII “Saulīte” dežūrgrupas skolotājai ir jāiesniedz ārsta izziņa, ka bērns var apmeklēt izglītības iestādi.

4.  Bērnam, uzsākot apmeklēt izglītības iestādi pēc atvaļinājuma, vecākiem par to divas dienas iepriekš ir jāpaziņo Liepājas PII “Gulbītis” vadītājai vai medicīnas māsai pa telefoniem – 27899848, 27899846.

5.  Ja bērns vai kāds no ģimenes locekļiem ir bijis kontaktā ar:

·        personām, kuras atgriezušās no Covid-19 skartajām valstīm vai teritorijām;

·         COVID-19 slimnieku,

tad bērnam izglītības iestādi apmeklēt AIZLIEGTS!!! Bērnam 14 dienas jāatrodas mājas karantīnā (pašizolēšanās dzīvesvietā), vecākiem jāsazinās ar ģimenes ārstu, jānovēro bērna veselības stāvoklis un jāievēro ārsta norādījumi.

6.  Bērnam, atgriežoties izglītības iestādē pēc karantīnas:

·        vecākiem vismaz dienu iepriekš līdz plkst. 08:30 par to ir jāpaziņo Liepājas PII “Gulbītis” vadītājai vai medicīnas māsai pa telefoniem – 27899848, 27899846;

·        PII “Saulīte” dežūrgrupas skolotājai ir jāiesniedz ārsta izziņa, ka bērns var apmeklēt izglītības iestādi.

CIENĪJAMIE VECĀKI!

 

2020.gada 14.martā valdība lēma par papildus drošības pasākumiem saistībā ar koronavīrusa Covid-19 ierobežošanu. Pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nr. 105 “Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumā Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu””, pirmsskolas izglītības iestādes un iestādes, kas nodrošina bērnu uzraudzības pakalpojumu, nodrošina dežūrgrupu darbību, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu pirmsskolas pakalpojumu sniegšanu vecākiem, kas paši nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu. 

Lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, vecākiem reizi nedēļā ir jāiesniedz pirmsskolas izglītības iestādē rakstisks apliecinājums, ka:

1)    bērns un ģimene nav pēdējo 14 dienu periodā bijuši ārvalstīs;

2)    nav bijuši kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām;

3)    vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

Ja vecākiem ir iespēja citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu, tad bērns pirmsskolas izglītības iestādi neapmeklē, informējot par to pirmsskolas izglītības iestādes vadību.  

Būtiski samazinot cilvēku skaitu, kuri atrodas vienā telpā – samazināsies arī inficēšanās risks.

BŪSIM ATBILDĪGI!

 

SARGĀSIM SEVI UN CITUS!!!

 

Informācija no Slimību profilakses un kontroles centra par koronavīrusa infekciju

 Ievērojot, ka izglītības iestādi varētu apmeklēt bērni, kuri ieradušies vai ieradīsies no vietām, kur izplatījies jaunais koronavīruss, un, ņemot vērā paaugstinātu infekcijas izplatīšanās risku bērnu kolektīvos, veselības nozares profesionāļi REKOMENDĒ, ja bērns pēdējo 14 dienu laikā bijis ceļojumā uz kādu no vīrusa skartajām valstīm un to reģioniem – Ķīna, Japāna, Dienvidkoreja, Irāna, Singapūra, Itālija:

*sazināties ar ģimenes ārstu,

*sadarbībā ar ģimenes ārstu novērot bērna veselību 14 dienas pēc ceļojuma,

·         ja minētajā laika periodā akūtas augšējo elpceļu infekcijas slimības simptomi (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana):

*bērnam nav parādījušies, viņam var atļaut apmeklēt izglītības iestādi ar ģimenes ārsta izziņu,

*bērnam ir parādījušies, nekavējoties zvanīt 113 un informēt ārstniecības personu par simptomiem un ceļojumu uz skarto teritoriju.

Lūdzam sekot aktuālai informācijai un ieteikumiem iedzīvotājiem saistībā ar jaunā koronavīrusa COVID-19 infekcijas uzliesmojumu SPKC tīmekļvietnes sadaļā “Aktualitātes” (www.spkc.gov.lv).

 

Informatīvi izglītojoša nodarbība "Bērnu uztura paradumi un mutes dobuma veselība"

Cienījamie vecāki!

Nodibinājums “Liepājas reģionālās slimnīcas atbalsta fonds”

sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldību  aicina Jūs uz informatīvi izglītojošu nodarbību

"Bērnu uztura paradumi un

mutes dobuma veselība"

2020.gada 19.martā, plkst. 17:30  SPII “Gulbītis” zālē.

Vecākiem ir svarīga loma, lai palīdzētu saviem bērniem rūpēties par zobiem un iemācītu pareizu mutes dobuma higiēnu, sākot no pirmajiem dzīves gadiem. Nodarbību laikā uzsvars tiks likts uz šādām tēmām:

·        Pareiza zobu kopšana.

·        Kādi ir veselīga uztura pamatprincipi, kas jāievēro ikdienā.

·        Kādi produkti kaitē zobiņiem un kas ir veselīgas uzkodas.

·        Kā sagatavoties vizītei pie zobārsta.

Nodarbība notiek Eiropas sociālā fonda projekta

“Liepāja. Vesels. Aktīvs. Laimīgs” ietvaros.

 

 

 

Vecvecāku pēcpusdiena

Vecmāmiņ, par tavām siltām rokām
Šodien skan lai sirsnīgs, mīļš paldies
Par tām pasakām, par zeķītēm un cimdiem,
Un par dziesmām tevis mācītām.

31.janvāra pēcpusdienā uz SPII “Gulbītis” steidzās vecmāmiņas, lai piedalītos sportiskās aktivitātēs, darbotos radošajās darbnīcās, ļautos nesteidzīgām sarunām, baudītu tēju ar cepumiem un jauki pavadītu laiku kopā ar saviem mazbērniem. Liels paldies visām vecmāmiņām, kuras atsaucās uz ielūgumu pavadīt šo pēcpusdienu kopā ar mums, jo katrs mazbērns ir daļiņa no vecmāmiņas.

Labdarības akcija “No sirds uz sirdi”

 Decembrī, gatavojoties svētkiem un ticot  Ziemassvētku brīnumam, SPII “Gulbītis” bērni, vecāki un skolotājas vēlējās dalīties svētku priekā un dāvāt savu sirds siltumu vecajiem cilvēkiem no Veco ļaužu mājas. Bērni kopā ar vecākiem un skolotājām darināja apsveikuma kartiņas un cepa piparkūkas. Bet 20.decembrī čaklie rūķi nogādāja visas dāvanas Veco ļaužu mājas iedzīvotājiem.

Liels PALDIES ģimenēm, kuras atsaucās un piedalījās šajā labdarības akcijā!

PALDIES!

Izstāde “Zem lielās rūķa mices”

 Decembrī mazos un lielos “gulbīšus” priecēja rūķi, kuri, sanākuši kopā pulciņā izglītības iestādes foajē, uzbūra īpašu Ziemassvētku noskaņu. Paldies mazajiem “gulbīšiem” un viņu ģimenēm par skaistajiem rūķiem un brīnišķīgo svētku noskaņu!

“Bitītes” mācās programmēt “bitītes”.

 6. decembrī grupas “Bitītes” bērni devas uz Liepājas Zinātnes un izglītības inovāciju centru (ZIIC), kur piedalījās izglītojošā meistarklasē robotu programmēšanā “Bee-bot robotu programmēšana”, kuras ietvaros iepazinās ar Bee-bot robotu – biti. Nodarbības laikā bērni varēja attīstīt savas matemātikas un pašizpausmes prasmes, veidot cēloņu un seku sakarības, programmēt un vadīt robotu – biti. Liels paldies ZIIC un meistarklases vadītājām par aizraujošo nodarbību!

Latvijai 101!

 15.novembrī Latvijas dzimšanas dienai veltītajā pasākumā bērni kopā ar skolotājām apceļoja dzimto zemi – ar raitiem dejas soļiem izdimdināja Rīgas bruģi, gavilēja Latvijas augstākajā kalnā - Gaiziņkalnā, baudīja Daugavas varenību un Baltijas jūras viļņošanos, ar skanīgām dziesmām izdziedāja dzimtās zemes skaistumu.

‹‹ Jaunāki raksti                Vecāki raksti ››

Dizains: SIA "Dizainers", Izstrādātājs: Lauris Neimanis © LIP 2009